Απλά αξιολύπητη. 35 χρόνια μετά το αυθεντικό Ghostbusters, το Χόλιγουντ αναμασά ένα εξαιρετικό για την εποχή του σενάριο, με άγνωστους πρωταγωνιστές που δεν έχουν καμία σχέση με τη τότε παρουσία των Μπιλ Μάρει και Σιγκούρνι Γουίβερ. Τα οπτικά εφέ των φαντασμάτων είναι σαφώς και αναμενόμενα καλύτερα, αλλά αυτό που μένει (εκτός από την απογοήτευση) είναι η νοσταλγία για το πρωτότυπο....
Λοιπον, η ταινία δεν μου αρεσε καθόλου! Δεν θελω να γίνω κακος αλλά αρχικά ας ξεκινήσουμε από τον κάμερα μαν..φίλε επιληψία έχεις ; Δεύτερον, η σκηνοθεσία απαίσια από την μια σκηνή στην άλλη χωρίς νοημα. Τρίτον, περίμενα 2 ωρες μέχρι να αποκτήσει λιγο νοημα (τελικά δεν απέκτησε ποτε)
Krampus (2015)
Το "Krampus" είναι μερικές φορές αρκετά ανατριχιαστικό, μερικές φορές λίγο τρομακτικό, μερικές φορές λίγο αστείο... μια ταινία που τελικά καταντά βαρετή προσπαθώντας να είναι διαφορετική και κάνοντας αυτό, γίνεται γρήγορα πολύ μέτρια. Δεν είναι κακή ταινία με κανένα τρόπο, αλλά είναι ... πολύ μέτρια. Δεν έχει τίποτα που να σας κάνει να θέλετε να επιστρέψετε για δεύτερη προβολή...