I love 80's... Ταινία που άφησε ιστορία, για τόσους πολλούς λόγους. Μετά το Κόναν ο Εξολοθρευτής και το Κόναν ο Βάρβαρος, ο Άρνολντ Σβαρτσενέγκερ πρωταγωνιστεί στη πρώτη του πραγματικά διάσημη ταινία σε σκηνοθεσία του μετρ του είδους, του Τζέιμς Κάμερον. Η ταινία πρωτοπορεί για την εποχή. Ακόμα και στα οπτικά εφέ, αν εξαιρέσουμε τη σκηνή που βγάζει το μάτι του μπροστά στον καθρέφτη...
Διάβασα όλο το παρακάτω σχόλιο και θα προσπαθήσω να απλοποιήσω λίγο τα πράγματα λέγοντας τη γνώμη μου. Η ταινία είναι ότι να ναι, έχουν μπερδέψει σεξ, θρησκεία, διαφθορά, πανδημία με αποτέλεσμα όλα να έχουν μπει σε ένα μίξερ και να μην ξέρεις στο τέλος ποιο ήταν τ όλο νόημα. Η Virginie Efira και η Δάφνη Πατακιά είναι συνεχώς γυμνές και επιδίδονται σε ερωτικές πράξεις. Η κεντρική...
Μπρίτζερτον (2020)
Γενικά είμαι οπαδός των μυθιστορημάτων. Η Τζούλια Κουίν φημίζεται για το πνεύμα της και ο χαρακτήρας της - η Lady Danbury - είναι μια ιδιαίτερα αγαπητή και κλασική γυναικεία μορφή που πρωταγωνιστεί σε αυτή την ταινία. Όποιος έχει προσαρμόσει τα βιβλία της για το Netflix στερείται οποιουδήποτε πνεύματος σε τραγικό βαθμό. Το γράψιμο είναι απαίσιο και ασύμφωνο με τα μυθιστορήματα...