Πολύ καλή ταινία από τις καλύτερες που έχω δει και μάλιστα την έχω δει σε μικρή ηλικία. Η μουσική άριστη από την αρχή του έργου σε κάνει να θέλεις να δεις το έργο με χίλια. Οι ηθοποιοί και αυτοί πολύ καλοί. Δεν έχω δει τον Νικ Νολτε σε πολλές ταινίες αλλά σε αυτή και στις 48 ώρες είναι υπέροχος. Την είχα δει μικρός στον κινηματογράφο και ήθελα να τη δω ξανά και πρόσφατα μετά από...
Αν περιμένετε να δείτε την κλασική ιστορία του Νώε με τη Κιβωτό έτσι όπως τη γνωρίζουμε όλοι, θα απογοητευθείτε. Τα μόνα που τη θυμίζουν είναι τα ονόματα και η κιβωτός. Όλα τα υπόλοιπα είναι ευφάνταστες αλλά όχι πετυχημένες προσθήκες που μάλλον αποπροσανατολίζουν παρά κρατάνε το ενδιαφέρον του θεατή. Τέρατα, προσωπικές ίντριγκες και φανταστικές μάχες επιστρατεύτηκαν για να γεμίσουν...
Μεγαλοφυής (2010)
Τείνω να παρακολουθώ όλες τις νέες ταινίες κινουμένων σχεδίων που βγαίνουν τα τελευταία χρόνια. Είναι απλώς καταπληκτικό να παρακολουθούμε κάθε νέα πρόοδο με κάθε νέα ταινία. Το Ο Μεγαλοφυής είναι πραγματικά ευχάριστο να το παρακολουθήσει κανείς, όλες οι λεπτομέρειες και οι μικρές πινελιές το κάνουν ένα υπέροχο σόου. Με σωστό χιούμορ και σοβαρότητα, με έντονο το ερωτικό ενδιαφέρον....