Πρώτα απ' όλα είμαι οπαδός του πρώτου "Στη Πρώτη Γραμμή", μιας κι εδώ έχουμε προφανώς κάτι αντίστοιχο και μεταγενέστερο. Αναρωτιέμαι πως το The Pacific έχει πάει τόσο λάθος. Πρώτον, ανάπτυξη χαρακτήρων, δεν υπάρχει. Δεν γνωρίζουμε τους χαρακτήρες και έτσι δεν μας ενδιαφέρει όταν αρχίζουν να πεθαίνουν. Δεύτερον, αρκεί ένα πολυβόλο και οι Ιάπωνες κάνουν τα υπόλοιπα (σκοτώνονται δηλαδή)...
Απόλυτα καταπληκτικό - το έχω δει 3 φορές στους κινηματογράφους και κάθε φορά βρίσκομαι με ακόμη περισσότερο δέος, παρασυρμένος και ερωτευμένος με αυτήν την ταινία. Ως μεγάλος οπαδός του είδους αυτού των ταινιών, δεν μοιάζει με οποιαδήποτε άλλη ταινία που έχω δει ποτέ - βρίσκει την αληθινή της δύναμη στις συναρπαστικές, ανθρώπινες στιγμές και όχι στο ατέλειωτο χάος του πολέμου,...
The Regime (2024)
Αυτό θα γίνει ένα κλασικό κάλτ! Τόσες πολλές αξιόλογες ατάκες και ξεκαρδιστικές στιγμές! Σουρεαλιστικά, ανόητα, και η Κέιτ και ο Ματίας είναι και οι δύο εκπληκτικά καλοί - διακριτικοί και σημαντικοί ταυτόχρονα, με τρελή χημεία. Η πλήρης αποκάλυψη: είμαι θαυμάστρια της δουλειάς του Matthias εδώ και πολύ καιρό. Λατρεύω τη φυσκότητά του. Χρησιμοποιεί τη στάση και την κίνησή του για...