Αυτή η ταινία ήταν πολύ καλή και μάλιστα σε σημείο που δεν ήταν μπερδεμένη ή παραπλανητική λόγω του εξωφύλλου ή του θέματος, που διαβάζοντάς το μπορεί να σας βάλει σε δεύτερες σκέψεις για το αν αξίζει να τη δείτε. Σίγουρα είναι από τις ταινίες που θα πρότεινα γιατί η ερμηνεία από όλους ήταν καλή, λαμβάνοντας υπόψη το γεγονός οτι κανένας από αυτούς δεν είναι κάποιο "μεγάλο" όνομα....
Τι να πρωτοθαυμάσει κανείς σε αυτή τη ταινία... Τον εξαιρετικό Κλάιβ Όουεν στη καλύτερη εποχή της μέχρι τώρα καριέρας του; Το απίστευτο (διασκευασμένο) σενάριο που έχει τα πάντα, από δράμα μέχρι επιστημονική φαντασία; Το καταπληκτικό μοντάζ με το καταπληκτικό μονόπλανο που διαδραματίζεται μέσα στο αυτοκίνητο; Σκηνοθεσία; Φωτογραφία; Ένα πραγματικό κινηματογραφικό έπος, ατυχές δυστυχώς...
Θηλυκή Εταιρεία (1999)
Sex και ίντριγκες παντού κάνουν το σενάριο ανύπαρκτο και τη θέαση εύκολη για τους εύκολους και αβάσταχτη για τους δύσκολους. Στο συνηθισμένο μοτίβο των ελληνικών ταινιών αυτού του τύπου, η ταινία δεν έχει τίποτα να προσφέρει πέρα από την αναγνωρισιμότητα (πλέον) των πρωταγωνιστών και ελάχιστες παροδικές στιγμές χιούμορ. Είναι δύσκολο να το δεις, ακόμα και τη πρώτη φορά