Μου άρεσε πολύ αυτή η ταινία και αναρωτιόμουν γιατί δεν είναι τόσο γνωστή. Καθώς χρησιμοποιώ τα τρένα πολύ, η ταινία ήταν πιο προσωπική για μένα, καθώς θα μπορούσα πραγματικά να ταυτιστώ με πολλές σκηνές για τη ζωή στο τρένο και στους σταθμούς. Η ταινία θα προσελκύσει όσους αναζητούν μια καλή ιστορία μυστηρίου. Μας κρατά συνέχεια σε αγωνία και είναι πραγματικά καλογυρισμένη. Και...
Η ταινία είναι μια ιδιοφυϊέστατη αφήγηση 6 ιστοριών στην άγρια Δύση. Άλλες είναι κωμικές και βίαιες και άλλες πλήρως δραματικές. Οι αλλαγή του ύφους μου κρατάει το ενδιαφέρον ενώ κάθε μία από τις έξι ιστορίες έχει ένα βαθύτερο νόημα και μια φρέσκια απεικόνιση της επικίνδυνης άγριας Δύσης.
Πάμπτωχοι Α.Ε. (2000)
Συγκινητικό να βλέπεις παλιούς φίλους σου που δούλευαν οδηγοί στην εταιρεία κάδων ανακύκλωσης "Κ. Κωστούλας ΑΕΒΕ" εκείνη την περίοδο βέβαια ήμουν οδηγός στην εταιρεία "Βιοχαρτική ΑΒΕΕ" που δείχνει στο τέλος το εργοστάσιο αλλά ξυπνά πολλές αναμνήσεις από τις παλιές αγνές εποχές.